Mida külvad, seda ka lõikad.

Toitumisterapeut Terje Purga

Nii palju, kui ma end mäletan, olen alati olnud väga uudishimulik, teadmisjanuline, otsiva meelelaadiga ja avatud kõigele uuele. See viiski mind juba 90ndate lõpus pikemalt maailma avastama. Olen elanud lühemat või pikemat aega neljas erinevas riigis, käinud üksi seljakotiga aastasel heasüdamlikkuse otsingute rännakul Lõuna-Ameerikas ning proovinud elada ikka rohkem enda tõekspidamiste järgi. Tänaseks olen oma aastakümnete pikkuse eemaloleku järel jõudnud tagasi Eestisse. 

Toitumisega seonduv on mind huvitanud väga pikka aega, juba siis, kui paljud ei osanudki veel teadvustada teadliku ja õige toitumise temaatikat. Ühel hetkel tabasin endalt küsimast: „Miks nii paljud inimesed haigestuvad tänapäeval vähki?“. Küsimuse esile kerkimisel hakkasin sellele aina enam ise vastuseid otsima. Mida rohkem ma selle  kohta lugesin, seda selgemalt sain ma aru, et tervise, toitumise ja elustiili vahel on tugev  seos. Võin kindlalt öelda, et Paul Pitchfordi raamat “Healing with Whole Foods. Asian Traditions and Modern Nutrition“ andiski mulle tõuke minu elu kutse muuta minu elukutseks.

Barcelonas elades tegingi täieliku pöörde oma karjääris ja õppisin toitumisnõustajaks sealses erakoolis ISMET (Instituto Superior de Medicinas Tradicionales).

Enesetäiendamine ja uute meetodite leidmine, kuidas inimestele elustiili ja toitumisharjumuste tervislikuks kujundamine võimalikult lihtsaks teha, on mulle väga tähtis ja südamelähedane. Hetkel täiendan end toitumisalastel veebiseminaridel ja loengutel Briti International Careers Instituudis.

 Valdan hästi erinevaid keeli (inglise, saksa, hispaania, itaalia), mis annab mulle omakorda väga tugeva ja suure eelise enesetäiendmise osas ning juurdepääsu erinevates keeltes ilmunud viimastele uuringutele ja teadustöödele toitumise vallas.

Elades pikemalt erinevates suurlinnades, München, London, Frankfurt, Barcelona, mõistsin kui looduskaugeks me oleme jäänud. Tajusin ka ise, kui saastunuks meid ümbritsev keskkond on muutunud. Ühel hetkel viis see taipamine mind selleni, et hakkasin valmistama ka looduskosmeetikat puhastest keemiavabadest koostisosadest. Väike samm puhtama keskkonna poole! See on oskus, mida suudaksid omandada ka Sina, seega õpetaksin meeleldi ka Sind nahahooldustooteid ise tegema.

Minu siiras soov ja tahe on anda Sulle laiemalt ideid just ainult Sulle sobivateks valikuteks ja inspireerida Sind tervislikult elama, et tunneksid rõõmu ja heaolu igast oma päevast! Koostöös Sinuga suudame välja tuua just Sinu tugevad küljed ja vajadusel aidata järele ka nõrgemad küljed, mis kokku tervikuna on kui ankur tormisel merel, kui tee tervisliku eluviisini tundub liiga pikk ja käänuline.

Koostööpartnerid:

Toitumisalased ja looduskosmeetika valmistamise õpingud: