Looduslikud näomaskid

Naturaalsed ja looduslikud näomaskid puhtast loodusest. Imeline looduskosmeetika. 

Siin pean ma maskide all silmas kosmeetilisi looduslikest koostisosadest nahka puhastavaid, koorivaid või toitvaid näomaske. 

Maskide kasutamine näo ja kaela ilustamiseks ja puhastamiseks on iidne traditsioon. Suurepärased on savimaskid, sest savi on mineraalide rikas ning nahale kasulik ja neil on märkimisväärne imamisvõime. Olenevalt savi värvist on teatud mineraalide hulk savis suurem. Leidub sinist, valget, punast ja rohelist savi. Seda saadakse pinnasest, kus see on tekkinud sadade aastate jooksul kivimite lagunemise ja kokkupressimise tagajärjel ning vee kaasabil. Rohkem infot savide kohta

Valge savi on väga pehme ja peeneteraline savi. Valge savi on sisuliselt puhas alumiiniumoksiid mõningase tsinkoksiidi lisandiga. Valge savi on nii leebe, et see sobib kõikidele nahatüüpidele, isegi tundlikule, vananevale ja õrnale nahale. 

Rohelisel savil on kõrge kroomi-, nikli- ja vasesisaldus. See sobib kõige paremini rasusele ja segatüüpi nahale, kuna aitab vähendada rasu tootmist. Samuti sobib see hästi akne puhul. 

Punane savi on kõrge raua-, magneesiumi-, kaltsiumi- ja kaaliumisisaldusega ning sobib kõige paremini normaalse naha puhastamiseks. 

Mina kasutan looduslikke näomaske eelkõige naha sügavpuhastamiseks ja toitmiseks. Näomask võib sõltuvalt koostisosadest soodustada vereringet, eemaldada mürkaineid, toniseerida ja pingutada nahka. Samuti saab savimaske kasutada koorijatena, niisutajatena, põletikulise naha raviks ja naha pehmendamiseks.

Looduslike näomaskide valmistamiseks on saadaval suur valiknaturaalseid koostisaineid: erinevad savid, teraviljad, puu- ja köögiviljad, mesi, piimatooted. Kõik näomaskid eraldavad surnud naharakud ja imavad nahalt liigse rasu. Näomaski kerge hõõrumine nahal stimuleerib ka vereringet, mis omakorda annab nahale parema jume. 

Kuna segud valmistatakse üheks kasutuskorraks, siis tee väiksed kogused. Hoia juuksed näolt ja kaelalt eemal ja kanna näomask värskelt puhastatud nahale.  Maske oleks hea kasutada kord või kaks nädalas. Nad jätavad naha sametiselt pehmeks ja siledaks. 

Savipõhiseid maske hoia peal ainult korraks, kui sul on väga kuiv nahk, sest savi imab naharasu. 

Proovi erinevaid näomaskide retsepte, mida ma postitan ja leia endale kõige sobivamad. Näomask

Looduslikud näomaskid on kõige paremad ja tervislikumad! Osale looduskosmeetika koolitusel ja õpi looduskosmeetikat ise valmistama!