Hoolitse oma naha eest iga päev.

Kuna nahk eritab pidevalt jääkaineid ja surnud rakke, on mitte ainult ilu ja heaolu vaid ka tervise nimel vaja seda iga päev puhastada. Selle jaoks on vaja vaid mahedat looduslikku puhastusvahendit, mis on mõeldud just sinu nahatüübile. Ma ei pea siin silmas kätepesu. 

Kui kasutad meigi aluskreemi, puudrit, põsepuna või näo- ja silmameiki, on vaja see iga õhtu eemaldada, et ei tekiks ummistunud poore ja komedoone. Isegi kui sa ennast ei meigi, on näo pesemine õhtul hea mõte, sest rasu sinu näonahal on õhus lendlevate osakeste ja mustusele kui magnet.

Veri ja lümfid varustavad nahka toitainetega ning nahaaluses koes on arterid ja lümfisooned, mille väiksemad harud viivad verd juuksejuurtesse, folliikulitesse ja nahanäärmetesse. Su nahk on elus ning naha, juuste ja küünte terve ja täiuslikuna hoidmiseks vajavad nad hoolitsust ja toitaineid. 

Milliseid erinevaid nahahooldustooteid sa kasutad? 

Tavaliselt kasutame me seepi, dušigeeli,  kehakoorijat, erinevaid kehakreeme,  näopuhastusvahendit, näovett, päevakreemi, öökreemi, päikesekreemi, meiki, deodoranti… Kas ma unustasin midagi? 

Huvitav teada – meie nahk “sööb”, õigemini imab kõiki neid aineid, mida need tooted sisaldavad.  Aine mõjujõud sõltub selle koostisosa molekulide suurusest, temperatuurist ja naha seisundist sellega kokkupuute hetkel. Kui sul on raske uskuda, et sinu nahk suudab imada koostisosi, mõtle kolmele ainele, mis jõuavad vereringesse paikse plaastri kaudu: nikotiin, mida kasutatakse suitsetamisest loobumiseks, hormoonid rasedumisvastastes vahendites ja valuplaastrid, mis sisaldavad opioide. 

Kui sinu nahk suudab imada potentsiaalselt kahjulikke kemikaale, siis on see protsess võimalik ka ilu ja heaolu edendavate kasulike looduslike ainete puhul. 

Poekreemide hulgast on raske leida 100% looduslikku ja tervist potentsiaaselt mittekahjustavat toodet. Paljud tooted sisaldavad toksilisi ja ärritavaid koostisosi. 

Õnneks on võimalik kreeme endale ise valmistada ja mis veelgi parem, need vastavad täielikult iga inimese enda naha vajadustele, sobivad tänu sellele ka allergikutele ning tundliku nahaga inimestele. Minu eesmärk ongi jagada infot selle kohta, kuidas looduslike naha-ja kehahooldustoodete ning tervislike elustiiliharjumuste abil avastada kõik oma ilu ja tervise võimalused. 

Siin lehel olevad retseptid aitavad sul tasakaalustada nahka, hellitada ja lõhnastada oma keha, sa õpid looma looduslikke, orgaanilisi hooldustooteid, mis kiirgavad elujõudu ja sisemist heaolu.